  • AQ141A511FAJWE
AQ141A511FAJWE
advertisement
Manufacturer No:
AQ141A511FAJWE
HK JDW NO:
66-AQ141A511FAJWE
Description:
AQ 510pF Ceramic Capacitor ±1% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ141A511FAJWE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    A
  • Capacitance
    510pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.79mm
  • Height
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm