  • AQ147A750FAJWE
AQ147A750FAJWE
advertisement
Manufacturer No:
AQ147A750FAJWE
HK JDW NO:
66-AQ147A750FAJWE
Datasheet:
AQ147A750FAJWE
Description:
AQ 75pF Ceramic Capacitor ±1% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ147A750FAJWE
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    A
  • Capacitance
    75pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Imperial)
    1111
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Height
    1.676mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm