  • AQ147M3R9CAJBE
AQ147M3R9CAJBE
advertisement
Manufacturer No:
AQ147M3R9CAJBE
HK JDW NO:
66-AQ147M3R9CAJBE
Description:
3.9pF Ceramic Capacitor 90+/-20ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
AQ147M3R9CAJBE
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    90+/-20ppm/Cel ppm/°C
  • Additional Feature
    STANDARDS:MIL-PRF-55681; MIL-PRF-123
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    BULK
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    6.4103%
  • Negative Tolerance
    6.4103%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm