  • AQ147M6R8BATME
AQ147M6R8BATME
advertisement
Manufacturer No:
AQ147M6R8BATME
HK JDW NO:
66-AQ147M6R8BATME
Description:
AQ 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ147M6R8BATME
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm