  • AQ14EA102JAJWE
AQ14EA102JAJWE
advertisement
Manufacturer No:
AQ14EA102JAJWE
HK JDW NO:
66-AQ14EA102JAJWE
Description:
AQ 1000pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ14EA102JAJWE
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    A
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    2.79mm
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm