  • AR212A100J4R
AR212A100J4R
advertisement
Manufacturer No:
AR212A100J4R
HK JDW NO:
66-AR212A100J4R
Description:
SkyCap® AR 10pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1658
Step5Bar-code shipping tag
AR212A100J4R
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10pF
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.231 5.86mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.175mm