  • AR215A222J4R
AR215A222J4R
advertisement
Manufacturer No:
AR215A222J4R
HK JDW NO:
66-AR215A222J4R
Description:
SkyCap® AR 2200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2000
Step5Bar-code shipping tag
AR215A222J4R
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.175mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Response Time
    3.175 ms
  • Height
    2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.231 5.86mm