  • AR251615025CCLF
AR251615025CCLF
advertisement
Manufacturer No:
AR251615025CCLF
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-AR251615025CCLF
Package:
SMA
Datasheet:
AR251615025CCLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AR251615025CCLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Magnetic, Chassis Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Feature
    Cable - 254mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male (1)
  • Frequency
    1.615GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    254mm
  • Bandwidth
    25MHz
  • Gain
    3dBic
  • Frequency Range
    1.605GHz~1.625GHz
  • Antenna Type
    Module
  • VSWR
    2.1
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.615GHz
  • Height
    12.827mm
  • Length
    44.958mm
  • Width
    44.958mm
  • Height (Max)
    0.505 12.83mm