  • ARE10A03ZC90
ARE10A03ZC90
advertisement
Manufacturer No:
ARE10A03ZC90
HK JDW NO:
590-ARE10A03ZC90
Package:
Datasheet:
Description:
2.6 GHZ CAPABLE, 10 W CARRYING P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ARE10A03ZC90
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Gold Plating
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ARE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5A (24 Hours)
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Coil Resistance
    45Ohm
  • Operate Time
    10ms
  • Coil Voltage
    3VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    30VDC -Max
  • Coil Current
    66.7mA
  • Release Time
    5ms
  • Must Operate Voltage
    2.25VDC
  • Contact Rating (Current)
    500mA
  • Coil Power
    200mW
  • Must Release Voltage
    0.3VDC