  • ARRKP5062-S915B
ARRKP5062-S915B
advertisement
Manufacturer No:
ARRKP5062-S915B
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ARRKP5062-S915B
Package:
Datasheet:
ARRKP5062-S915B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ARRKP5062-S915B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Series
    ARRKP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    MMCX
  • Applications
    General Purpose
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    902MHz~928MHz
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Return Loss
    -10dB
  • Height (Max)
    0.244 6.20mm