  • ARS30A4HZ
ARS30A4HZ
advertisement
Manufacturer No:
ARS30A4HZ
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
HK JDW NO:
590-ARS30A4HZ
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 4.5V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ARS30A4HZ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ARS30A4HZ.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Gold Plating
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Mfr
    Panasonic Electric Works
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C
  • Series
    ARS
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Coil Resistance
    101.3 Ohms
  • Operate Time
    10 ms
  • Coil Voltage
    4.5VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    30VDC - Max
  • Coil Current
    44.4 mA
  • Release Time
    6 ms
  • Must Operate Voltage
    3.38 VDC
  • Contact Rating (Current)
    500 mA
  • Coil Power
    200mW
  • Must Release Voltage
    0.45 VDC