  • AS08J1000ET
AS08J1000ET
advertisement
Manufacturer No:
AS08J1000ET
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-AS08J1000ET
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AS08J1000ET
Description:
AS Series, Thick Film, 100Ohm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2766
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AS08J1000ET
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    AS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm