AS8530-ASOT-001
AS8530-ASOT-001
33-AS8530-ASOT-001
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Specialized Interface IC 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
AS8530-ASOT-001 Overview
The 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)package would be a good match for it.A Tape & Reel (TR)case is provided with it.There is no installation of this component in the way of Surface Mount.Automotiveapplies to this component.It is capable of supplying a voltage of 3.135V~3.465V.Surface Mountmounts it.
AS8530-ASOT-001 Features
AS8530-ASOT-001 Applications
There are a lot of ams AS8530-ASOT-001 Specialized Interface ICs applications.
- Power routing
- Avionics and Military Systems
- Precision test equipment
- Channel Banks
- CSU/DSUs
- High speed data transmission line cards
- PDAs
- Precision instrumentation
- Multi-Line E1 Interface Cards
- Battery Powered Instruments
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
AS8530-ASOT-001
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
ams33-AS8221-ASSP20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ams33-AS2702-1616-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ams33-AS8530-ASOP8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ams33-AS8223-AMFP44-VQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ams33-AS8221-ASSM20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ams33-AS8530-ASOM8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ams33-AS8223-ASSP-50020-SSOP (0.209, 5.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-DS2406+TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9545APWR20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare