  • ASA00B36-LS
ASA00B36-LS
advertisement
Manufacturer No:
ASA00B36-LS
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-ASA00B36-LS
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 40
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASA00B36-LS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Series
    ASA (6W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    71°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6W
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Depth
    10.16mm
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    6W
  • Min Input Voltage
    18V
  • Max Input Voltage
    75V
  • Current - Output 1
    500mA
  • Nominal Input Voltage
    36V
  • Height
    10.16mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    20.32mm