  • ASEK-32.768KHZ-LRT
ASEK-32.768KHZ-LRT
advertisement
Manufacturer No:
ASEK-32.768KHZ-LRT
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASEK-32.768KHZ-LRT
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASEK-32.768KHZ-LRT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASEK
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Depth
    2.5mm
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    3.5mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.63V
  • Min Supply Voltage
    2.97V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    3.5mA
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.4892mm