  • ASEK-70331EESA-2P5U3-DK
ASEK-70331EESA-2P5U3-DK
advertisement
Manufacturer No:
ASEK-70331EESA-2P5U3-DK
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
HK JDW NO:
26-ASEK-70331EESA-2P5U3-DK
Package:
Description:
EVAL BOARD FOR ACS70331
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASEK-70331EESA-2P5U3-DK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Sensor Type
    Current Sensor
  • Sensitivity
    800mV/A
  • Sensing Range
    2.5A
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2018
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    3V~4.5V