  • ASGTX-C-49.152MHZ-2
ASGTX-C-49.152MHZ-2
advertisement
Manufacturer No:
ASGTX-C-49.152MHZ-2
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASGTX-C-49.152MHZ-2
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC VCTCXO 49.1520MHZ LVCMO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASGTX-C-49.152MHZ-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ASGTX
  • Size / Dimension
    0.354Lx0.276W 9.00mmx7.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    VCTCXO
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    49.152MHz
  • Frequency Stability
    ±2ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    9.0mm x 7.0mm x 2.24mm
  • Operating Frequency
    49.152MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    1ns
  • Fall Time-Max
    1ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    45mA
  • Frequency Tolerance
    0.00015%
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    2.2352mm
  • Height Seated (Max)
    0.088 2.24mm