  • ASMPL-0805-1R0N-T
ASMPL-0805-1R0N-T
advertisement
Manufacturer No:
ASMPL-0805-1R0N-T
HK JDW NO:
5-ASMPL-0805-1R0N-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ASMPL-0805-1R0N-T
Step5Bar-code shipping tag
ASMPL-0805-1R0N-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASMPL
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    238mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    700mA
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm