  • ASMPM-0806-4R7M-T
ASMPM-0806-4R7M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASMPM-0806-4R7M-T
HK JDW NO:
5-ASMPM-0806-4R7M-T
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
ASMPM-0806-4R7M-T
Step5Bar-code shipping tag
ASMPM-0806-4R7M-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASMPM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    360mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.3A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm