  • ASMT-JY32-NTVH1
ASMT-JY32-NTVH1
advertisement
Manufacturer No:
ASMT-JY32-NTVH1
Manufacturer:
Broadcom Limited
HK JDW NO:
107-ASMT-JY32-NTVH1
Package:
1616 (4040 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASMT-JY32-NTVH1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1616 (4040 Metric)
  • Number of Pins
    6
  • Shape
    ROUND
  • Thermal Resistance of Package
    9°C/W
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASMT-Jx32
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White, Warm
  • Packing Method
    TAPE AND REEL 7"
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    4.35mm
  • Base Part Number
    ASMT-JY32
  • Configuration
    SINGLE
  • Max Current Rating
    700mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.2V
  • Viewing Angle
    140°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Forward Current
    350mA
  • Lens Style
    Circular
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    81 lm/W
  • CCT (K)
    2875K (2700K ~ 3050K)
  • Illumination Color
    White
  • Luminous Flux
    85 lm
  • Flux @ 25°C, Current - Test
    91lm 67lm~114lm
  • Flux @ 85°C, Current - Test
    77lm
  • Number of LEDs
    1
  • Height
    1.85mm
  • Height Seated (Max)
    0.077 1.95mm