  • ASOF3S3-010.0M
ASOF3S3-010.0M
advertisement
Manufacturer No:
ASOF3S3-010.0M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-ASOF3S3-010.0M
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASOF3S3-010.0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    ASOF3S3
  • Size / Dimension
    0.810Lx0.545W 20.57mmx13.84mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    OCXO
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    250ppb
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    450mA
  • Max Supply Current
    450mA
  • Height
    8.382mm
  • Height Seated (Max)
    0.330 8.38mm
  • Length
    20.574mm
  • Width
    13.843mm