  • ASPI-0312FS-2R2M-T2
ASPI-0312FS-2R2M-T2
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0312FS-2R2M-T2
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-0312FS-2R2M-T2
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 203
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0312FS-2R2M-T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    ASPI-0312FS
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Current Rating (Amps)
    1.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.1A
  • Height
    1.1938mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    2.9972mm
  • Width
    2.9972mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C