  • ASPI-0403S-152M-T
ASPI-0403S-152M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0403S-152M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-0403S-152M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-0403S-152M-T
Description:
FIXED IND 1.5MH 120MA 4.2 OHM
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0403S-152M-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2007
  • Series
    ASPI-0403S
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.45mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    120mA
  • Inductance
    1.5mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.2Ohm Max
  • Max DC Current
    120mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2618
  • Height
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm