  • ASPI-0615FS-2R2N-T2
ASPI-0615FS-2R2N-T2
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0615FS-2R2N-T2
HK JDW NO:
5-ASPI-0615FS-2R2N-T2
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 152
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0615FS-2R2N-T2
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Series
    ASPI-0615FS
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating (Amps)
    2.9A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2.9A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    24mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.5A
  • Height
    1.4986mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    5.9944mm