  • ASPI-3012S-620M-T
ASPI-3012S-620M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-3012S-620M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-3012S-620M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-3012S-620M-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-3012S-620M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASPI-3012S
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    62μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.53Ohm
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    250mA
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm