  • ASR-SMA240D2ZT
ASR-SMA240D2ZT
advertisement
Manufacturer No:
ASR-SMA240D2ZT
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
HK JDW NO:
49-ASR-SMA240D2ZT
Package:
4-SIP
Datasheet:
Description:
SIM TYPE PCB MOUNTED DC TO AC SS
Step5Bar-code shipping tag
ASR-SMA240D2ZT
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Altran Magnetics, LLC
  • Series
    SMA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    60VDC
  • Voltage - Load
    24 V ~ 280 V
  • Load Current
    2 A