  • AT-K-C-26-4-B/14
AT-K-C-26-4-B/14
advertisement
Manufacturer No:
AT-K-C-26-4-B/14
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
HK JDW NO:
93-AT-K-C-26-4-B/14
Package:
Datasheet:
Description:
CABLE MOD COIL 4COND BLACK 14'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AT-K-C-26-4-B/14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Cable Type
    Coil
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    7/0.0063
  • Cable Width
    0.189 4.80mm
  • Coil Diameter
    0.512 (13mm)
  • Cable Height
    0.097 2.46mm