  • AT0603DRD071K78L
AT0603DRD071K78L
advertisement
Manufacturer No:
AT0603DRD071K78L
HK JDW NO:
898-AT0603DRD071K78L
Datasheet:
AT0603DRD071K78L
Description:
AT Series, Thin Film, 1.78kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AT0603DRD071K78L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.78kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm