  • AT1206BRD07110KL
AT1206BRD07110KL
advertisement
Manufacturer No:
AT1206BRD07110KL
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AT1206BRD07110KL
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
AT1206BRD07110KL
Description:
AT Series, Thin Film, 110kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 225
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AT1206BRD07110KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AT
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm