  • AT25080-10PC-1.8
AT25080-10PC-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT25080-10PC-1.8
HK JDW NO:
536-AT25080-10PC-1.8
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
AT25080-10PC-1.8
Description:
Memory IC AT25080
Step5Bar-code shipping tag
AT25080-10PC-1.8
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Supplier Device Package
    8-PDIP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.6V
  • Base Part Number
    AT25080
  • Memory Size
    8Kb 1K x 8
  • Clock Frequency
    3MHz