  • AT25256-10PC-1.8
AT25256-10PC-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT25256-10PC-1.8
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT25256-10PC-1.8
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
AT25256-10PC-1.8
Description:
Memory IC AT25256
Step5Bar-code shipping tag
AT25256-10PC-1.8
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Supplier Device Package
    8-PDIP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    EEPROM
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.6V
  • Base Part Number
    AT25256
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Clock Frequency
    2.1MHz