  • AT27C256R-45RI
AT27C256R-45RI
advertisement
Manufacturer No:
AT27C256R-45RI
HK JDW NO:
536-AT27C256R-45RI
Package:
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
Datasheet:
AT27C256R-45RI
Description:
Memory IC AT27C256
Step5Bar-code shipping tag
AT27C256R-45RI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    1998
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Base Part Number
    AT27C256
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Access Time
    45ns
  • Memory Format
    EPROM
  • Memory Interface
    Parallel
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
  • Supplier Device Package
    28-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TC