  • AT27LV256A-55JU
AT27LV256A-55JU
advertisement
Manufacturer No:
AT27LV256A-55JU
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT27LV256A-55JU
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
AT27LV256A-55JU
Description:
Memory IC AT27LV256
Step5Bar-code shipping tag
AT27LV256A-55JU
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    32-LCC (J-Lead)
  • Supplier Device Package
    32-PLCC (13.97x11.43)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TC
  • Packaging
    Tube
  • Published
    1997
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Technology
    EPROM - OTP
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V 4.5V~5.5V