  • AT34C02B-10TU-1.7
AT34C02B-10TU-1.7
advertisement
Manufacturer No:
AT34C02B-10TU-1.7
HK JDW NO:
699-AT34C02B-10TU-1.7
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
AT34C02B-10TU-1.7
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
AT34C02B-10TU-1.7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    EEPROM
  • Voltage - Supply
    1.7V~3.6V
  • Memory Size
    2Kb 256 x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    400kHz