  • AT49LH00B4-33JX
AT49LH00B4-33JX
advertisement
Manufacturer No:
AT49LH00B4-33JX
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT49LH00B4-33JX
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
AT49LH00B4-33JX
Description:
Memory IC AT49LH00B4
Step5Bar-code shipping tag
AT49LH00B4-33JX
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    32-LCC (J-Lead)
  • Supplier Device Package
    32-PLCC (13.97x11.43)
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TC
  • Packaging
    Tube
  • Published
    1997
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Technology
    FLASH
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Base Part Number
    AT49LH00B4
  • Memory Size
    4Mb 512K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    33MHz