  • AT93C46-10TI-2.7
AT93C46-10TI-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT93C46-10TI-2.7
HK JDW NO:
536-AT93C46-10TI-2.7
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
AT93C46-10TI-2.7
Description:
Memory IC AT93C46
Step5Bar-code shipping tag
AT93C46-10TI-2.7
  • Package / Case
    8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT93C46
  • Memory Size
    1Kb 128 x 8 64 x 16
  • Clock Frequency
    2MHz