  • AT93C66W-10SC-2.7
AT93C66W-10SC-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT93C66W-10SC-2.7
HK JDW NO:
536-AT93C66W-10SC-2.7
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
AT93C66W-10SC-2.7
Description:
Memory IC AT93C66
Step5Bar-code shipping tag
AT93C66W-10SC-2.7
  • Memory Size
    4Kb 512 x 8 256 x 16
  • Clock Frequency
    2MHz
  • Memory Format
    EEPROM
  • Memory Interface
    SPI
  • Write Cycle Time - Word, Page
    10ms
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TC
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V