  • AT93C66W-10SI-2.5
AT93C66W-10SI-2.5
advertisement
Manufacturer No:
AT93C66W-10SI-2.5
HK JDW NO:
536-AT93C66W-10SI-2.5
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
AT93C66W-10SI-2.5
Description:
Memory IC AT93C66
Step5Bar-code shipping tag
AT93C66W-10SI-2.5
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    2.5V~5.5V
  • Base Part Number
    AT93C66
  • Memory Size
    4Kb 512 x 8 256 x 16
  • Clock Frequency
    2MHz