  • ATCA-04-961M-V
ATCA-04-961M-V
advertisement
Manufacturer No:
ATCA-04-961M-V
HK JDW NO:
5-ATCA-04-961M-V
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
ATCA-04-961M-V
Step5Bar-code shipping tag
ATCA-04-961M-V
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.063Lx0.531W 27.00mmx13.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Inductance
    960μH
  • DC Resistance (DCR)
    438mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz