  • ATFC-0201HQ-2N1B-T
ATFC-0201HQ-2N1B-T
advertisement
Manufacturer No:
ATFC-0201HQ-2N1B-T
HK JDW NO:
5-ATFC-0201HQ-2N1B-T
Package:
0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ATFC-0201HQ-2N1B-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ATFC-0201HQ
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thin Film
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    2.1nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Q Factor
    14
  • Height
    230μm
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm