  • ATH016A0X3
ATH016A0X3
advertisement
Manufacturer No:
ATH016A0X3
HK JDW NO:
342-ATH016A0X3
Package:
11-SIP Module
Datasheet:
ATH016A0X3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATH016A0X3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    11-SIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Austin SuperLynx™ II
  • Size / Dimension
    2.00Lx0.32W x 0.50 H 50.8mmx8.1mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    58W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Output 1
    0.8V~3.6V
  • Voltage - Input (Min)
    2.4V
  • Current - Output (Max)
    16A