  • ATS-55375R-C1-R0
ATS-55375R-C1-R0
advertisement
Manufacturer No:
ATS-55375R-C1-R0
HK JDW NO:
17-ATS-55375R-C1-R0
Package:
Datasheet:
Description:
Heat Sink Passive BGA Cross-Cut SMD 3.92C/W Black Anodized
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATS-55375R-C1-R0
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Square, Pin Fins
  • Package Cooled
    BGA
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Published
    2008
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Top Mount
  • Depth
    37.5mm
  • Attachment Method
    Thermal Tape, Adhesive (Included)
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.768 19.50mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    3.90°C/W @ 200 LFM
  • Length
    1.476 37.50mm
  • Width
    1.476 37.50mm