  • ATS135BSM-1
ATS135BSM-1
advertisement
Manufacturer No:
ATS135BSM-1
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-ATS135BSM-1
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ATS135BSM-1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATS135BSM-1
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ATS-SM
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.437Lx0.190W 11.10mmx4.83mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Additional Feature
    AT CUT
  • HTS Code
  • Frequency
    13.5MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    11.1mm X 4.83mm X 4.3 mm
  • Operating Frequency
    13.5MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm