  • ATSM-49-R16.000
ATSM-49-R16.000
advertisement
Manufacturer No:
ATSM-49-R16.000
Manufacturer:
MtronPTI
HK JDW NO:
3957-ATSM-49-R16.000
Description:
ATSM-49-R16.000 datasheet pdf and Crystals product details from MtronPTI stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATSM-49-R16.000
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Additional Feature
    AT CUT
  • HTS Code
  • Frequency Stability
    0.005%
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    L11.1XB4.83XH4.5 (mm)/L0.437XB0.19XH0.177 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    30ppm
  • Drive Level
    25 µW
  • Aging
    3 PPM/FIRST YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    50Ohm