  • AU013A100CA72A
AU013A100CA72A
advertisement
Manufacturer No:
AU013A100CA72A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-AU013A100CA72A
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
AU013A100CA72A
Description:
AU 10pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Gold Flash Termination Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AU013A100CA72A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AU
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Gold Flash Termination
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm