  • AWG28-25/F/300
AWG28-25/F/300
advertisement
Manufacturer No:
AWG28-25/F/300
HK JDW NO:
93-AWG28-25/F/300
Package:
300
Datasheet:
Description:
CBL RIBN 25COND 0.050 MULTI 300
Step5Bar-code shipping tag
AWG28-25/F/300
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    105°C
  • Published
    2004
  • Voltage - Rated
    300V
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Number of Conductors
    25
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Ribbon Width
    1.250 31.75mm
  • Ribbon Thickness
    0.035 0.89mm