  • AWLP-24/3.2-T-R
AWLP-24/3.2-T-R
advertisement
Manufacturer No:
AWLP-24/3.2-T-R
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
HK JDW NO:
93-AWLP-24/3.2-T-R
Package:
Datasheet:
Description:
CONN DIP HDR IDC 24POS VERT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AWLP-24/3.2-T-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Brass
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Plastic
  • Packaging
    Tray
  • Feature
    Feed Through
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Ribbon Cable, DIP Header
  • Color
    Gray
  • Number of Rows
    2
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Contact Finish
    Tin
  • Number of Contacts
    24
  • Housing Color
    Grey
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Cable Termination
    IDC
  • Cable Pitch
    0.050 1.27mm
  • Board-Side Pitch
    0.100 2.54mm
  • Height
    5mm
  • Length
    38.4mm
  • Width
    6mm