  • AWM2150V
AWM2150V
advertisement
Manufacturer No:
AWM2150V
HK JDW NO:
384-AWM2150V
Package:
Datasheet:
AWM2150V
Description:
SENSOR AIRFLOW 30 SCCM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AWM2150V
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to AWM2150V.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    10.8g
  • Material - Body
    Silicon
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1998
  • Series
    AWM2000
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Operating Supply Voltage
    10V
  • Max Supply Voltage
    15V
  • Min Supply Voltage
    8V
  • Voltage - Input
    8V~15V
  • Max Output Voltage
    11.8mV
  • Response Time
    3 ms
  • Port Size
    Male 0.2 5.08mm
  • Power Consumption
    50mW