  • AWSCR-8.00CELB-C33-T3
AWSCR-8.00CELB-C33-T3
advertisement
Manufacturer No:
AWSCR-8.00CELB-C33-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AWSCR-8.00CELB-C33-T3
Package:
3-SMD, Non-Standard
Description:
CERAMIC RES 8.0000MHZ 33PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AWSCR-8.00CELB-C33-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AWSCR-CELB
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Ceramic
  • Capacitance
    33pF
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Impedance
    40Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.039 1.00mm