  • AX7PBF2-580.0000T
AX7PBF2-580.0000T
advertisement
Manufacturer No:
AX7PBF2-580.0000T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AX7PBF2-580.0000T
Package:
8-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AX7PBF2-580.0000T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ClearClock™ AX7
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency
    580MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    94mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    86mA
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm